EST ENG 
MENÜÜ MENÜÜ

SPORTIdentist orienteerujatele

Oled võistleja või kasutaja ja ei ole varem SPORTidenti kasutanud? Ei ole midagi keerulist- SI märkesüsteemi kasutamine on jõukohane igaühele. Kuidas aga ikkagi kasutada elektroonilist märkesüsteemi nii, et ei juhtuks arusaamatusi? Siit leiad vastused.

SI-kaardid

Si-kaardidSI-kaart on elektrooniline märkeseade, mis registreerib kontrollpunkti läbimise. Märke tegemise ajal salvestatakse  SI kaardi mällu kontrollpunkti number ja läbimise aeg. Märke tegemine kiire ja lihtne. Märke õnnestumisest annab teada SI-jaam valgus- ja helisignaaliga.

Eestis on kasutusel erinevaid SI-kaarte. Ülevaadet SI-kaartidest saad lugeda siit.

 

Kuna SI-kaarte on erinevaid mudeleid, siis milline sobiks Sinule?

Kui käid ainult orienteerumispäevakutel, siis on sobilik kiire 30 mälukohaga SI-8 seeria kaart. See on hetkel kõige soodsam kaart ja sobilik enamike o-võistluste jaoks.

Kui oled juba tõsisem harrastaja ja käid lisaks suurematel võistlustel, kus rajal võib olla rohkem kontrollpunkte (näiteks 8h rogainid, Xdream võistlused), siis õige valik Sinule on SI-9 seeria. Seal on mälukohti 50 kontrollpunkti salvestamiseks.

Kui on vaja suurema mäluga, siis vali SI-10.  See mahutab kuni 128 märget (ehk saab kasutada nii 100KP jooksul, pikkadel rogainidel ning multisport võistlustel) ja salvestavad märke ainult 0,06 sekundiga!

SI-AC seeria on uuem ja omab aktiivosa mis võimaldavad aega fikseerida nn puutevabalt 30..300cm kauguselt (sõltuvalt SI jaamast). SI-AC ehk SI-AIR kaardil on patarei, mis vajab perioodilist vahetamist, loe pikemalt siit.

 

SPORTident AIR + kaartide patarei vahetusest loe SIIT!

 

Matka-, kooli- või turismiüritustel võib kasutada p-kaarte. 

Tellimine !

SI-kaartide tellimise kohta on loe täpsemalt siit.

 

Kuidas kasutada?

Kuidas kasutada SI kaarti? Miks peab nullima? Nendele küsimustele leiad vastused siit.

 

Kinnita SI-kaart käekülge!

Enamikel orienteerumisvõistlustel kasutatakse SI-kaarti. Et isiklik või renditud vajalik ja hinnaline seade võistlushoos kaduma ei läheks, anna väikese juhise kuidas teha kaotamisvastast "lisavarust".

top