EST ENG 
MENÜÜ MENÜÜ

Viipar

Uus NFC (lähivälja side) kiipidel põhinev ajavõtulahendus erinevate võistluste jaoks.

Aeg fikseeritakse ja salvestatakse kiipi, kui võistleja viipab kiibiga ajavõtu seadme lähedal (10cm kaguselt). 

 

Kasutamise õpetus

 

Viiparite kasutamine on imelihtne. Seadmed tuleb enne võistlust nupust sisse lülitada ja on kohe kasutusvalmid. Viipari seadmete koodnumbrit saab vajadusel muuta ja tekitada seadmest vastavalt kas stardi-, finiši- või vaheajavõtu seade.

 

Viipriga aja viiparmineAja fikseerimiseks tuleb viibata randmele kinnitatava kiibiga seadme (viipari logo) läheduses (maksimaalselt 10cm kauguselt). Kui aeg on salvestatud kiipi, siis seade annab sellest märku heli- ja valgussignaaliga.

 

Tulemute töötlemiseks on 3 lahendust – käsurealt töötav rakendus, mis toodab SIME formaadis tulemuste faile, mida saab edasi kasutada kõigi SIME rakendustega; Android äpp – mis töötab NFC toega telefonidega; ja spetsiaalne Viiparite jaoks loodud veebipõhine võistluse haldusrakendus: Viipar PWA Äpp

 

Veebi rakenduse kasutamine

Tähelepanu! Rakendus töötab Chrome või Edge uuemate brauseritega (89 või uuem). Testitud on Windowsi versioonidega.

Seadista esmalt võistluse üldandmed:

 

  • Võistluse nimi, toimumise koht ja kuupäev
  • Kui kasutad osport.ee võistluse haldust, sisesta API võti ja/või kui avaldad jooksvaid tulemusi otse.osport.ee lehel, siis sisesta vastava võistluse otse.osporti võistluse tunnus.
  • Määra stardi- ja finišiseadme koodnumber. Vaikimisi on soovitav kasutada stardiks 0 ja finišiks koodnumbrit 1 (seadmed peavad olema vastavalt seadistatud). Vali kasutatav aja täpsus. Viipariga on võimalik aegu fikseerida maksimaalselt 1/100 sekundiga.

Radade ja klasside defineerimine

Seadete leheküljel lisa kõigepealt raja kirjeldus – raja tunnus, pikkus ja valikuline tekstiline kirjeldus. Seejärel sisesta rajale võistlusklasside tunnused (peale nimetuse sisestamist vajuta sisestusklahvile). Importimise korral peab võistlusklassi tunnus olema unikaalne üle kõigi radade.

Osalejad

Osalejaid saab importida rakendusse eelnevalt koostatud failist. CSV failis peavad väljad olema eraldatud „;“ ja väljade järjekord on järgmine –

NR;Kiip;Eesnimi;Perenimi;Klubi;Klass

Samade veergude järjekorra korral saab andmeid kopeerida Excelst läbi lõikepuhvri. Ospordi registreerimist kasutades, on võimalik osalejate nimekiri importida otse Ospordist kasutades Ospordi APIt. Selleks peab seadetes seadistuses olema õige API tunnus.

Seadete lehelt saab võistlejad korraga kustutada (uue võistluse tegemiseks).

 

Osalejate andmete muutmiseks või lisamiseks vali Osalejad lehekülg.

Muutmiseks klõpsa osaleja nimel ja tee soovitud muudatused. Vajadusel saad osaleja kustutada.

Osaleja käsitsi sisestamiseks klõpsa nupul Lisa, täida osaleja ankeet ning salvesta.

Viipariga sidumiseks peab viipari luger olema ühendatud arvutiga. Seadme aktiveerimiseks klõpsa nupul Aktiveeri Viipar ja vali loetelust viipari luger.

 

Osalejale viipari omistamiseks ava osaleja ankeet ja aseta viipar lugeri peale – viipari number omistatakse automaatselt osalejale.

 

Osalejate nimekirjas kuvatakse korraga 50 nime, lehe all servas olevate nuppude abil saab lehekülgi valida. Otsimiseks kasuta osalejate tabeli päises olevat otsi riba. Otsida saab üle kõigi väljade.

Tulemused.

Kui võistleja on raja läbinud, siis tuleb viiparist välja lugeda seadmete poolt salvestatud ajad. Selleks vali Osalejate lehekülg ja aktiveeri viipari lugemine. Aseata viipari kiip lugeri peale ja ajad kiibist lisatakse osaleja andmetele automaatselt – rakendus näitab hetkeks osaleja nime ja tulemust.

Kui kiip ei olnud osalejaga seotud, siis kuvatakse vastavasisulist veateadet. Viipari number peab olema eelnevalt osalejaga seotud!

Pane tähele – viipariga ei saa järjest sama kiipi lugeda. Kui on vaja uuesti lugeda, siis peab vahepeal lugema (kasutamata) viiparit!

Tulemusi radade põhiselt näeb tulemuste leheküljelt. Vali rada ja tulemused kuvatakse tabelina. Tulemusi saab salvestada faili, lõikepuhvrisse või Ospordi portaali. Eksportimiseks vali soovitud viis Tomingud nupu alt.

 

Jookvaid tulemusi saab näidata eraldiseisval ekraanil. Arvutiga peaks olema ühendatud teine monitor või projektor. Tulemuste aknas näitamiseks klõpsa Tomingud ja seejärel vali Ekraan. Avaneb uus brauseri aken mille saab liigutada teisele monitorile. Sellesse vaatesse ilmuvad tulemused koheselt peale viiparist andmete lugemist.

 

 

 

Viipari seade
 

 

 

Viipar veebi äpp.

 

Viipar .NET Core 6.0 rakendus

 


top