EST ENG 
MENÜÜ MENÜÜ

SPORTident Active Card (SIAC)SPORTIdent Air+

Kõige uuem SPORTidenti kiip SI-AC (ActiveCard) esindab SI kaartide kolmandat põlvkonda.

 

SIAC kaardi patarei arvestuslik tööiga on umbes 150-160 tundi aktiivses (puutevabas) režiimis. Patarei on vahetatav, aga seda saab teha ainult tootja Saksamaal

 

Patarei kasutust saab kontrollida spetsiaalselt seadistatud SI-jaamaga (funktsioon SIAC patarei test), SPORTident SI-Config programmiga või SIAC tester äpiga.

 

"SIAC patarei test" funktsiooniga SI jaam kuvab jaama ekraanil patarei pinget ja staatust. Näiteks korras SIAC kiibi korral: OK 287 (2.87V). See ei ole kõige täpsem viis, aga annab mingi hinnangu.  

 

Kui patarei pinge väärtus on alla 2,7V, siis soovitaks patarei vahetuse ette võtta. Kiip töötab puutevabalt kuni pingeni 2,5V aga raadiokontrollpunktides võib tekkida probleeme.

Patarei tuleb ära vahetada, kui väljatrüki tsekil on samast kontrollpunktist mitu märget (peaagu) sama ajaga.

 

Patarei vahetust võiks kaaluda, kui puutevabu starte on tehtud üle 100 või kui kaart on toodetud (või viimati patarei vahetatud) üle 3 aasta tagasi (Patarei vahetuse kuupäeva saab kontrollida siin). SI-Config näitab nullimiste arvu, mille põhjal saab hinnata kasutuskordi. Keskmisel orienteerujal, kes teeb umbes tunniseid võistluseid, kestaks kaart 150 nullimist. Kes teeb pikemaid otsi (rogainid, seiklused jms), siis seda vähem starte saab teha.

 

Kui patarei on tühi, siis SIAC töötab edasi tavalise passiivse kaardina ehk auku pannes saab märge tehtud.

 

Patarei vahetust teeb ainult tootja ja vahetamiseks peab saatma kaardi(d) Saksamaale. 

 

Patarei vahtamine Eestis.


2022. aastal toimub patarei vahetus järgmiselt:

  1. Saada e-kirjaga SI AIR+ kaardi number ja korpuse värv aadressilt info@tak-soft.com. Lisa oma kontakandmed ning kuidas soovid kaardi vahetust teha (käest-kätte võistlusel, postiteenuse kaudu või mõnel muul moel).
  2. Mina tellin uue kaardi sama värvi ja numbriga.
  3. Kui uus kaart on jõudnud Eestisse, see võtab paar nädalat kuni kuu, siis ma võtan ühendust ja saadan arve. Patarei vahetuse hinnaks on 15€, millele lisandub Eestis saatmise kulud. 
  4. Teeme vahetuse - võtan vana SI-AIR kaardi tagasi (ilma kummideta) ja annan uue vastu.

 

 

SI-AIR patarei vahetus

 


top