EST ENG 
MENÜÜ MENÜÜ

Foto-orienteerumine

Foto-orienteerumise kaudu saab tutvustada atratiivsemalt turistidele linna ja näidata kohti, kuhu tavaliselt ei satuta.Foto-orienteerumine on üks viis tutvustada orienteerumist uutele huvilistele. Foto-o korral aega ei võeta ja punktid läbitakse osavõtja poolt valitud järjekorras (tegemist on nn püsiraja valik orienteerumisega). Orienteerumiskaardile kantud asukohtadest on tehtud fotod mingist detailist, mis on selliselt nähtav, kui ollakse õiges kohas. Osaleja peabki orienteeruma kaardi järgi õigesse kohta ja leidma milline foto on just sellest kohast tehtuFoto-orienteerumine on üks viis tutvustada orienteerumist uutele huvilistele. Foto-o korral aega ei võeta ja punktid läbitakse osavõtja poolt valitud järjekorras (tegemist on nn püsiraja valik orienteerumisega). Orienteerumiskaardile kantud asukohtadest on tehtud fotod, mis on selliselt nähtav, kui ollakse õiges kohas. Osaleja peab orienteeruma kaardi järgi õigesse kohta ja leidma milline foto on just sellest kohast tehtud.

Foto-orienteerumise kaudu saab tutvustada atratiivsemalt turistidele linna ja näidata kohti, kuhu tavaliselt ei satuta. Foto-orienteerumise idee sain Rootsist 2010. aastal O-Ringeni linnas Örebros korraldatud näidisrada läbides. (vaata ka : http://www.orientering.se/naturpasset).

Läbi kõik kontrollpunktid ja märgi piltide juurde, millistest kohtadest fotod tehtud on. Kontrollpunktide läbimise aeg ei ole oluline, punkte võib läbida endale sobilivas järjekorras.

Valminud FotoO rajad:

Tallinn 2010

Näide Foto-Orienteerumise kaardist, mida kasutati Ahhaa Teadlaste Ööl 24.septembril 2010.

Tallinn 2011

Tallinn 2011, Teadlaste öö raames toimunud foto-o üritus.

 


 

Foto-Orienteerumine

top