EST ENG 
MENÜÜ MENÜÜ

O-Starter komplekti seadistmine ja haldamine

Eeldused

Arvutisse peab olema installeeritud SPORTidenti draiver. Draiveri saab laadida SPORTident koduleheküljelt.

Jaamade hoolduseks on vajalik spetsiaalne programm "SPORTident Config +". Selle saab laadida SPORTidenti koduleheküljelt: Products · SPORTident

 

Draiveri ja/või programmi installeerimine võib vajada arvutis administreerimisõigusi. 

 

Jaamade programmeerimine

 

Käivita "SPORTident Config +" programm. Soovi korral vali programmi keel [1].

Seadmete nimekirjas on näha külge ühendatud SI lugemisjaama number [2], vali õige seade. Selle all on nupp "Otse/Läbi juhtjaama" - sellega saad valida kas programmeerid otse mahalugemisjaama või jaama peale pandud SI-jaama.

 

SI-Config valikud

Veendumaks, et programm saab suhelda jaamaga vali kõigepealt [3] - Otse ja loe jaama seaded, vajutades nupule Seaded [4]. Avaneb järgmine vaade: 

 

SI-Config lugemisseade

Veendu, et jaama tööreiimiks on "RDO- SI-kaartide lugemine" [5], kui ei ole, siis vali see ja salvesta konfiguratsioon klõpsates nupul Salvesta [6].

 

Järgmisena valmista ette SI-jaamad. Vali ühenduseks "Läbi juhtjaama" [7]. Aktiveeri seadistatav SI-jaam lilla Service/Off kaardiga ning aseta see lugemisjaama peale, nii et augud oleks kohakuti ja läbi augu oleks induktiivpulk. Vajuta nupple "Loe" [8], mille peale kuvatakse Si-jaama andmed:

 

SI-Config seadistamine

Tavaliselt ei ole vaja jaama tööreiimi ega koodnumbrit muuta. Vajadusel saad seda teha sisestades soovitud koodnumbri [9] ja valides tööreiimi [10]. Tööaeg määrab ära kui kaua on jaam aktiivses olekus peale viimast SI kaardiga tehtud märget. Kooli harjutuste korral võiks see olla vahemikus 30min kuni 2 tundi. Muudatuste salvestamiseks vajuta "Salvesta" [6] nupule.

 

Kui seadistusi ei ole vaja muuta, siis kellaaja muutmiseks piisab kui vajutada tekstile "Sea kellaaeg" [12].

SI-jaama patarei kestab 4-10aastat, sõltuvalt kasutamisest. Kui patarei pinge on langenud 3.0Vni või arvutuslikust kasutamisest on järgi jäänud alla 20% [13], siis tuleb tellida jaama hooldus.

Oranide punkti jaamade tööreiimiks peab olema "CN - Kontrollpunkt".

 

KP jaama seaded

 

Jaamade haldus

SI-jaamade sisse- ja väljalülitamine

Jaamad on vaikimisi välja lülitatud ehk une olekus. Enne harjutuste tegemist tuleb jaamad äratada. Äratamiseks kasuta tavalist SI-kaarti. 

Jaamad on tööreiimil vastavalt programmeeritud ajale. Seejärel nad automaatselt lähevad une olekusse. Jaamu saab välja lülitada käsitsi lilla OFF/Service kaardiga.

 

Stardi- ja finišijaamade kella sünkroniseerimine TimeMaster(TM) jaamaga.

Sinine ekraaniga nullimisjaama saab kasutada teiste jaamade kellade sünkroniseerimiseks. SI-jaama sisemine kell võib nädalas valeks minna mõned sekundid. Kord nädalas, enne harjutuste läbiviimist, on soovitav stardi- ja finišijaama kellad sünkroniseerida.

Seda saab teha arvutiga või TM jaamaga. 

Sisesta TM jaama lilla kaart 2 korda, ekraanile kuvatakse siis kiri TIMEMA.

Aseta induktiivpulk läbi TM jaama ja aseta see seadistatava jaama peale. Helisignaal annab märku, kui seadistamine oli edukas.

SPORTident School and Training Set: Quick Start Guide :: Datasheets :: SPORTident Documentation

 

SI-jaamade hoiustamine

Ära hoiusta SI jaamu nii, et augud on kohakuti. Kui jaama "augud" on kohakuti, siis nad võivad üksteist aktiveerida ja seetõttu patareide eluiga võib oluliselt lüheneda.

 

Jaamade patarei vahetus

 

top